• Cьогодні: вівторок, 20 Листопад, 2018

Примаченко і Марчук увійшли в ТОП-5 пропозицій для нового музею українських художників

2.1
admin
11:23 , 10 Червень 2016

Активісти направили листа до Кабінету Міністрів України з ініціативою створення музею, в якому були б представлені найбільші українські митці нового часу. Про це в ефірі телеканалу заявила координатор проекту Вікторія Левченко.

На думку ініціативної групи, імена українських митців, які ще недавно вважалися головним культурним надбанням української держави, яка отримала свою незалежність і повернулася в світовий культурний контекст, сьогодні несправедливо витісняються з медіа-простору. Їх місце займають молоді, по-хорошому агресивні, але часто обділені талантом і художньою майстерністю художники, завданням яких є продаж своїх робіт, а не розвиток української мистецької школи в цілому.

Щоб компенсувати утворюється інформаційний вакуум навколо художників 80-х років ініціативна група пропонує створити окремий музей для тих, хто ще вчора були першими духовними і культурними провідниками для покоління, на очах якого радянський застій змінився першими кроками молодої незалежної України».

За словами Вікторії Левченко, своєрідний ТОП-5 художників, чиї роботи повинні бути представлені в новому музеї, повинен включати наступні імена:

МАРІЯ ПРИМАЧЕНКО. Видатна українська художниця, представниця «наївного мистецтва» або «народного примітиву». Незабутні образи фантастичних чудовиськ і птахів. Синтез духовного досвіду багатьох поколінь народних майстрів. Її роботи відсилають до найбільш стародавніх жанрів світового декоративного мистецтва, української міфології, орнаментальному та пісенному багатства нашої країни.

1 2 3 4 5

Втім, на думку активістів, ім’я Марії Примаченко – швидше щасливий виняток у списку незаслужено оттесненных великих українських художників. Нещодавно виставка її робіт з успіхом пройшла в київському «Мистецькому Арсеналі». А з недавніх пір все частіше чути думку про те, що саме її роботи повинні стати символом українського «Євробачення» наступного року.

МИКОЛА ГЛУЩЕНКО. Його навчання в Берліні оплачував гетьман Скоропадський, а першу виставку допоміг організувати Винниченко. Під час проживання у Франції робив портрети Ромена Роллана, Анрі Барбюса, спілкувався з Пікассо і Матісом. «Працював» радянським розвідником, але постійно намагався повернутися в Україну. За заповітом передав 1250 своїх робіт мінкульту УРСР. Його стиль близький до робіт найбільш відомих французьких імпресіоністів.

1.2 1.3

ІВАН МАРЧУК. Один зі ста геніїв сучасності за версією британських експертів та журналістів. Засновник кількох нових стилів у мистецтві. Пройшов нелегкий шлях від гонінь і замовчування в Україні радянського часу до сьогоднішнього захоплення з боку провідних світових музеїв та картинних галерей. Одна з особливостей робіт, яка відразу ж впадає в очі – нанесення на полотно максимально тонких колірних смуг, завдяки чомустворюється ефект дивного мерехтіння і небачених відтінків кольору, приголомшливі роботи.

2.3 2.2 2.1

ТЕТЯНА ЯБЛОНСЬКА. Українська художниця, професор і Герой України (2001 рік). Свою творчу діяльність починала як прихильник соцреалізму, саме її пензлю належить одна з найбільш відомих робіт цього жанру – картина «Хліб». У більш пізніх роботах видно її інтерес до імпресіонізму та народного мистецтва. Деякі роботи близькі до напрямку бойчукістів, в якому гармонійно поєдналися традиції і модернізм.

3.1 3.2 3.3

КАТЕРИНА БІЛОКУР. Ще одна яскрава представниця «наївного мистецтва», майстер народного декоративного живопису. Її перша виставка складалася лише з 11 картин, але вони привели її до всесвітньої популярності – через 15 років її роботи включені в радянську експозиціїю на Міжнародній виставці в Парижі.

4.2 4.1

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>