• Cьогодні: вівторок, 20 Листопад, 2018

З кожної зарплати українців будуть віднімати ще 5%

гривнабакс
admin
20:19 , 13 Червень 2016

Українці володіють необхідним рівнем доходів для того, щоб робити додаткові обов’язкові відрахування в накопичувальні пенсійні рахунки, попередив громадян України віце-прем’єр з гуманітарної політики Павло Розенко. Проте ця заява “межує зі здоровим глуздом”, на думку юриста і правозахисника громадської організації “Соціальний Рух” Віталій Дудін.

“Суть полягає в тому, що з 2020 року від зарплат буде відраховуватися 5%. Ще частина буде виплачуватися роботодавцем, що також зменшить суму заробітку працюючого громадянина”, – зазначив В. Дудін. За останніми моніторинговими даними Світового банку, українці мають найнижчу зарплату в Європі.

Як відомо, саме Розенко лобіював Трудовий кодекс, виправдовуючи його введення інтересами інвесторів. “Тепер же він хоче відкрити інвестбанкірам доступ до нових фінансів”, – наголосив правозахисник.

“Серед привабливих рис накопичувальної пенсійної системи чиновники називали те, що вона дозволить багаторазово збільшити дохід бюджету. Насправді, нічого такого законопроект № 4608 не гарантує. Всі гроші з цих 5% будуть інвестуватися в фінансові операції. Однак законопроект прямо говорить, що “інвестиційний дохід” може виражатися як у вигляді прибутку, так і у вигляді шкоди”, – додав юрист “СР”.

Однак ця система ще в меншій мірі залежить від трудового вкладу застрахованої особи. В умовах галопуючої інфляції всі відрахування на майбутнє “згорять” і виявляться марними”.

За часів Януковича подібним законом було визначено, що дія реформи почнеться після забезпечення бездефіцитності бюджету ПФУ. Зараз влада пропонує ввести новий порядок з 1 липня 2017 року, в “шоковому” режимі. На даний момент дефіцит Пенсійного фонду, вже становить 145 млрд гривень.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>