Обрати сторінку

15 жовтня українська делегація передала лист-заявку на участь у відборі країни-кандидата на проведення Всесвітньої виставки Expo-2030 в Одесі Генеральному секретарю Міжнародного Бюро Виставок Димитрію Керкентзесу в Парижі.

 

У складі делегації був Роман Григоришин, голова Наглядової ради Агенції разом із Надзвичайним і Повноважним Послом України у Франції Вадимом Омельченко, радником заступника голови Офісу Президента Борисом Баумом та співзасновником і керуючим партнером груп компаній «D GROUP» Вадимом Дашут

«Ми маємо на меті максимально ефективно використовувати економічний, інфраструктурний, туристичний, культурний потенціал Одещини, як всередині країни, так і на міжнародній арені. Одним із векторів для покращення економічної, інвестиційної та соціальної сфер вбачається проведення Expo-2030 в Україні, зокрема в Одесі», — наголосив Роман Григоришин. 

Агенція разом із компанією «Д Груп Експо–2030» стали ініціаторами проєкту і спільними зусиллями з Одеською облдержадміністрацією, Департамент інвестицій, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОДА, Одеською Міською радою за підтримки Міністерство економіки України працювали над розробкою концепції та дорожньої карти проєкту.

Проєкт Expo-2030 в Одесі пропонує тему «Відродження. Технології. Майбутнє». Період проведення з 1 травня по 31 жовтня 2030 року з місцем розташування в районі полів фільтрації. Відродження – новий етап у розвитку суспільства, свідомого споживання та безвідходного виробництва. Це про створення стійкої інфраструктури, сприяння інклюзивній і сталій індустріалізації, інноваціям і технологіям. Про комфортне життя для майбутнього покоління. Така тематика акцентується на інноваційному та технологічному майбутньому світу та повністю узгоджується з Цілями сталого розвитку ООН. 

Заявку на проведення Expo 2030 вже подали Південна Корея (Пусан), Росія (Москва) та Італія (Рим). Заявки прийматимуть до 29 жовтня 2021 року, а відбір фіналістів відбудеться влітку 2023 року. Рішення про місце проведення Всесвітніх виставок приймає Міжнародне Бюро Виставок Bureau International des Expositions (BIE) шляхом таємного голосування (одна країна – один голос).

«Міжнародне Бюро Виставок раде отримати кандидатуру України на організацію Всесвітньої виставки Expo-2030 в Одесі. Ця четверта кандидатура свідчить про переконливий інтерес до Всесвітньої виставки як до глобальних подій, які породжують тривалі трансформації на користь кращого світу», – підкреслив Димитрій Керкентзес. 

Разом із заявкою потрібно сплатити реєстраційний внесок у розмірі 105 600 євро. Слід зазначити, що його забезпечують ініціатори проєкту.