Обрати сторінку

Команда проєкту ProUkraine взяла участь у VI Міжнародному інвестиційному бізнес-форуму Odesa 5T Investment Promotion Forum & Odesa Region.

Це місце зустрічі для представників влади країн та муніципалітетів, адміністративного апарату, можливість взаємодії, дискусій, налагодження кооперації та діалогу для обговорення тенденцій та стратегічних планів розвитку. Для власників бізнесу та стартапів – презентація бізнесу, участь в експо-зоні, презентації на дискусійних панелях, пошук нових партнерів та кооперація. Для інвестиційних компаній та інвесторів, бізнес-ангелів – пошук інвестиційних проєктів та знайомство з потенціалом Одеського регіону та його ринком. Для міжнародної спільноти та іноземних гостей – знайомство з бізнес-спільнотою Одеси, України та світу, налагодження партнерства та колаборацій.

На форум завітала Ольга Стефанішина, Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та взяла участь у панельній дискусії на тему «Інструменти державної підтримки інвестиційної діяльності як драйвери економічного зростання регіонів». 

Роман Григоришин, Директор департаменту інветсиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОДА та голова Наглядової ради Агенції регіонального розвитку Одеської області виступив модератором дискусії на тему «Індустріальні парки». 

Під час обговорення розвитку індустріальних парків в Україні, Світлана Ярова з Вінницького муніципального центру інновацій поділилась досвідом свого регіону. Наразі у Вінниці вже чотири роки як працюють три індустріальні парки із залученими інвесторами і зараз будується технопарк. 

Досвідом щодо будівництва технопарків також поділився Юрко Филюк, засновник сучасного інноваційного центру Promprylad.Renovation, що в Івано-Франківську. Ця історія — справжнє економічне диво цього регіону. І команда цього проєкту консультує абсолютно безкоштовно і готова ділитися знаннями та накопиченим досвідом. 

«Чим швидше будуть розвиватися в проактивний сучасний спосіб інші українські міста, тим швидше ми створимо екосистему на рівні країни, яка досягатиме кращих результатів», – підкреслив Юрко Филюк. 

Сергій Цівкач та його команда Ukraine Invest також активно займаються напрямком індустріальної релокації. Ключове завдання — перетворити Україну в європейський виробничий хаб. Також Сергій наголосив про важливість ефективних комунікацій і грамотної промоції іміджу України в цих питаннях. Нову програму UkraineInvest «Україна — виробничий хаб Європи» («Make in UA») скоро презентують публічно. 

Еймантас Клюдулас поділився їхнім досвідом на шляху створення вільної економічної зони Клайпеди та розказав про литовську законодавчу систему щодо будівництва індустріальних парків. Також Еймантас зауважив, що прийняття однозначних рішень «тут і зараз» в інвестиційних питаннях сьогодні вкрай важливе.