Обрати сторінку

За дорученням голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького на 13-ому Балтійському бізнес-форумі (BBF) «Energy for development» (Енергія для розвитку), що пройшов у місті Свіноуйсьце Західнопоморського воєводства у Польщі, було представлено Одеську область. В складі делегації: директор Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОДА Роман Григоришин, заступник голови Одеської облради Олег Радковський, радник голови Одеської обласної ради Олег Корженко та консультант Відділу економіки та бюджету облради Віталій Цуркан.

Форум проводить організація місцевого самоврядування Західнопоморського воєводства. BBF – це місце зустрічі представників світу бізнесу та політики із Західної, Центральної та Східної Європи та Азії. Головна мета – просування Східного партнерства Європейського Союзу, підвищення інвестиційної привабливості регіонів у сфері розриву BBF, стимулювання та розвиток регіонального співробітництва, обмін актуальною інформацією у сфері економічних, правових та адміністративних питань, а також підтримка діяльності підприємців. 

Цьогорічний Форум ставить задачу оцінити економічну ситуацію макрорегіону Центральної та Східної Європи під час пандемії COVID-19 та представити перспективи економічного розвитку цієї території у найближчі роки, з особливими акцентами на виклики, з якими стикаються транспортний і туристичний сектори.

Олег Радковський зазначив, що наш регіон є провідним за рівнем розвитку морегосподарського комплексу і галузей, пов’язаних з використанням ресурсів моря. Морські та річкові перевезення в Одеському регіоні – це вагома частка транспортної системи України. Одеська область налічує 7 морських торговельних портів з 13 по Україні та 32 км загальної довжини причальної лінії портів. 

«Три порти нашої області – Одеса, Южний та Чорноморськ забезпечують 68,5% загальних обсягів обробки вантажів України; 70% загальноукраїнських потужностей перевалки зернових вантажів, а 12 терміналів, які входять в ТОП-20 морських зернових терміналів України, здійснюють експорт 73% вантажів вітчизняних підприємств. Одещина має величезний торговий потенціал та відкрита для інвестицій, які дозволять пришвидшити розвиток економіки та торгівлі не тільки в Україні, а і в Європейському союзі», – зазначив Олег Радковський. 

 Під час однієї з панельних дискусій на Baltic Business Forum (BBF) учасники багато говорили про виклики, з якими зіткнулись наші регіони через пандемію COVID-19 – а саме у туристичному секторі. За словами Романа Григоришина для Одеського регіону період карантинних обмежень дозволив краще розвиватися внутрішньому туризму. Також директор Департаменту розказав про українську заявку на право проведення Всесвітньої виставки Expo 2030 в Одесі.   

«Пандемія надала нам шанс якісно підготувати домашнє завдання. А саме — знайти глобальну візію для Одеси, спробувати відродити її репутацію великого міста на карті світу. І разом з цим заявити про всю Україну. На форумі я розказав про нашу участь у змаганні за право проведення Всесвітньої виставки Expo 2030 в Одесі. 

Ми були осторонь проведення таких глобальних заходів як Євробачення, Євро-2012, Євробаскет… всі великі події, які дають певний економічний поштовх регіону оминали Одесу. Але не цього разу. Ми боремося за Odesa EXPO 2030», – розповів Роман Григоришин.

Наразі готуються відповідні директиви, створюється оргкомітет і Україна буде звертатися до своїх міжнародних друзів не тільки з проханням підтримати Одещину на голосуванні у 2023 році, а й виступати амбасадорами регіону наступні два роки.

На завершення візиту до дружньої Польщі Одеська делегація провела діловий сніданок з Маршалком Західнопоморського воєводства паном Ольгердом Ґеблевичем (близько 11 років керує регіоном), а також мала нагоду ближче познайомитися з курортним містом Щецин.

Найцікавішим результатом поїздки стала домовленість з представниками місцевої влади Західнопоморського воєводства про проведення Українсько-Польського бізнес-форуму у травні в Одесі, куди приїдуть представники бізнесу з Польщі та зможуть ознайомитися з інвестиційним потенціалом та конкретними пропозиціями Одеського регіону.