Обрати сторінку

Місцева влада разом із регіональним бізнесом вперше сіли за спільний стіл переговорів у форматі публічного дискусійного майданчику. Захід зібрав близько 40 найпотужніших підприємців Одещини. Новостворена Рада Інвесторів збиратиметься на постійній основі для пошуку комфортних шляхів співпраці, вирішення проблемних питань, отримання прямого фідбеку від найбільших гравців ринку та спільній промоції Одеського регіону на міжнародній арені.

Під керівництвом голови Одеської ОДА Сергія Гриневецького і за підтримки Офісу Президента в регіоні впроваджується проєкт нової інвестиційної політики ProUkraine. В його інфраструктурі є три механізми, завдяки яким місцева влада зможе грамотно співпрацювати з зовнішніми та внутрішніми інвесторами, а також залучати нових. Це – Департамент інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародних відносин і туризму Одеської ОДА, Агенція регіонального розвитку Одеської області та Рада Інвесторів. 

 «У напрямку інвестиційної політики неможливо досягти результату, не спитавши у тих, у кого вже вийшло побудувати міцний бізнес. Тому ми створили цей майданчик, аби виявити болючі точки, підняти проблемні та гострі питання і разом із бізнеспілнотою знайти вигідні рішення. Також це можливість презентувати роботу влади в частині інвестиційної політики та отримати менторство окремих компаній, які можуть стати амбасадорами Одеського регіону за кордоном, аби вони пропонували наші пропозиції своїм міжнародним партнерам. Це має бути консолідована позиція великого бізнесу регіону та обласного керівництва», – зазначив секретар Ради Інвесторів, голова Наглядової Ради АРР Роман Григоришин. 

 Наразі проведена паспортизація Одеської області, результатом якої стане 91 флагманський інвестиційний проєкт для кожної територіальної громади. Ними займаються команди Агенції регіонального розвитку та Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародних відносин і туризму Одеської ОДА спільно з десятьма консалтинговими компаніями. Також тривають перемовини щодо співпраці з турецькими консалтинговими компаніями. Реальні комерційні пропозиції будуть виведені на інтерактивну інвестиційну карту, яку розробляє міжнародна IT-компанія HYS Enterprise.    

 «Вважаю, що кожний присутній тут може бути амбассадором за кордоном. До нас звертається дуже багато наших іноземних партнерів з приводу вивчення тієї чи іншої території в інвестиційному плані. Тому було б добре зробити інвестиційний ресурсний довідник Одеського регіону, де б акумулювались презентації щодо інвестиційної привабливості регіону: про інфраструктуру, комунікацію, кадровий потенціал тощо. Амбасадором це б допомогло у презентації Одещини», – зазначив генеральний директор компанії «Дельта Вілмар Україна» Віктор Геть.

 «Ми знаємо, що одне із завдань Президента України, аби в нашій країні і нашому регіоні було зручно здійснювати свої ідеї і плани з розвитку бізнесу і створення нових робочих місць. В Раду Інвесторів Одеської області ми намагалися максимально залучити людей, які мають великий досвід, ведуть правильний прозорий бізнес, створюють нові робочі місця і зможуть підказати, що потрібно виправляти, як потрібно рухатися, як розвивати регіон», – наголосив співголова Ради Інвесторів Вадим Мороховський.